Choď na obsah Choď na menu
 


APRÍL - Dúfam, že si ma chmatne.

7. 7. 2009

Zdravím všetkých, ktorí pri klikaní na našu stránku neobídu ani moju rubriku MESAČNÍK. Je už leto, čas oddychu a dovoleniek, a ja vám prinášam len aprílové číslo. Ospravedlňujem sa za to, že ste museli čakať. Jediným dôvodom bola škola a časté skúšanie. Ale rozhodol som sa, že počas leta, keď má STARDANCE prázdniny, urobím maratón mojich mesačníkov. V tomto vám prinášam v skratke priebeh Ženského chmatu.

Písal sa deň 24.február 2009. Bol to utorok ako každý iný, len s výnimkou, že sme nemuseli ísť na celý deň do školy. Začiatok bol o 10:00 a v miestnom kultúrnom dome sa zišli domáci, ale aj "cez poľní" z okolitých dedín. Zábava bola v plnom prúde - tancovalo sa, jedlo a pilo. Potom prišlo na rad naše vystúpenie. Zatancovali sme šesť tancov v troch blokoch. Boli to BRAZÍLSKA SAMBA, CHA-CHA, SAMBA, JIVE, TANGO ARGENTINO a WALTZ. Zožali sme veľký úspech a všetkým sa vystúpenie páčilo.      Na tomto vystúpení výnimočne nebola naša trénerka Dominika, pretože mala školu. No a ako na potvoru sme nemohli nájsť pieseň na TANGO ARGENTINO - POR UNA CABEZA. Po telefonáte s Dominikou sa však všetko vyriešilo. Po zatancovaní všetkých troch blokov sme sa šli prezliecť do TIKu na prvom poschodí kultúrneho domu. Tam nám za odmenu priniesli občerstvenie - koláčik a malinovku, za ktoré Jednote dôchodcov veľmi pekne ĎAKUJEME. Keď sme sa napapali, tak sme sa rozišli domov, ale zábava trvala až do popoludňajších hodín. Ženský chmat skončil pochovávaním basy, ktoré ukončilo zábavy a veselice v našej obci až do Veľkej Noci.

Tak toto bol prvý mesačník maratónu a pozývam vás na ten druhý - 04.08.2009. Prinesiem správy z Dňa obce Vedrovice a z Dňa matiek vo Vysokej pri Morave. Užite si prázdniny a ak sa budete nudiť, kliknite si na našu stránku a po prípade si prečítajte aj MESAČNÍK.

Dotancovania! Váš tanečník Tomáš.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.