Choď na obsah Choď na menu
 


DECEMBER - Čas vianočný

29. 12. 2009

Ahojte všetci! Už len pár dní a máme tu rok 2010. Ešte pred tým je tu pravidelná rubrika Mesačník a jej posledné vydanie v tomto roku. V ňom sa dozviete, aká bola 3. Vianočná akadémia základnej školy, na ktorej sa samozrejme objavila aj naša tanečná skupina.

Na adventnom venci svietili tri sviečky, vo vani plával kapor a v domoch to rozvoniavalo čerstvo napečenými koláčmi. V tomto čase sa vo Vysokej pri Morave konali rôzne predvianočné podujatia. Medzi ne patrila i Vianočná akadémia základnej školy, kde žiaci predstavovali svoje projekty a práce z predmetov, ktoré majú radi. Spolu s pani učiteľkami si pripravili básničky, pesničky, verše a rozprávky s vianočnou tématikou, ktoré všetkých zúčastnených potešili. Toto všetko bolo obohatené tanečným umením Stardance. Program sme otvorili dievčenskou brazílskou sambou, ktorá to ako vždy rozpálila. Pieseň Buleria priam zľudovela, a preto nesmela chýbať ani samba, výnimočne so štyrmi tanečnými pármi. Keďže sa my, chalani, často radi predvádzame, zahrali sme sa opäť na Talianov v americkom šate. Týmto sa niesla choreografia rytmického jive-u. A na záver sme sa ocitli v španielskej koride okolo toreádorov a býkov. Najmenší tanečníci spolu s veľkými zatancovali paso doble. Ole! :) Na úplný záver Vianočnej akadémie zaznela najznámejšia skladba Vianoc - Tichá noc, ktorá mala iný rozmer za doprovodu klavíra, obsluhovaného p. Robertom Dinušom, a huslí našej trénerky Dominiky.

Po skončení programu sme sa občerstvili dobrými koláčikmi, čajom, a niektorí aj punčom. Za to vrelá vďaka patrí mamičkám a babičkám žiakov ZŠ.

Toto bolo posledné vystúpenie Stardance v roku 2009. A čo si priať do toho ďalšieho? Snáď veľa zdravia, šťastia, lásky, pohody a nech nám to tancuje ešte pekných pár liet. V januári sa na Vás teší Katka so správami z Večera spoločenského tanca 3, z najväčšej tanečnej show, akú kedy Vysoká pri Morave zažila.

To je všetko z posledného Mesačníka roku 2009, užite si Silvestra, hlavne bez zranení a ozvem sa vo februári, v prvom Mesačníku III. série.

Dotancovania! Váš tanečník Tomáš.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.