Choď na obsah Choď na menu
 


FEBRUÁR - Rozhovor s trénerkou Dominikou Dinušovou

28. 2. 2009

Čaute všetci milovníci rubriky Mesačník.Som rád,že táto rubrika je obľúbená a vydržala už jeden rok.Keďže máme za sebou Večer spoločenského tanca 2,oslovil som trénerku a supervízorku tohto projektu o krátky rozhovor:

1.Večer spoločenského tanca 2 máme za sebou.Môžeme ho považovať za úspešnú akciu.Čo si myslíš,prečo prišlo tak veľmi veľa ľudí?

DOMINIKA: Som veľmi rada, že ľudia majú záujem o spoločenský tanec a najmä, že nás všetkých podporujú. Myslím, že v rámci našich možností predvádzame celkom pekné vystúpenia, čo napokon potvrdzuje i tak hojná účasť. Domnievam sa, že tanec je veľmi lákavý, či už ho robíme aktívne - je zábavou, vyjadrením širokej škály citov, relaxom a uvoľnením, alebo pasívne - kochať sa rytmickými pohybmi, peknými kostýmami a zaujímavou hudbou. Tanec je v každom z nás a možno i toto prilákalo divákov na tento večer.

2.Je to ťažké pripraviť takýto večer? Skús opísať našim čitateľom, čo k tomu predchádza?

DOMINIKA: Obtiažnosť sa vyvažuje interesom. Ak človeka niečo baví, nezdá sa mu to možno až tak ťažké. Určite príprava takejto akcie stojí veľa času, tvorivosti a dôležitá je najmä spolupráca. Rada trénujem a tiež som rada, keď vidím, že záujem nie je iba z mojej strany. VST 2 by nevznikol, keby sme sa na ňom nepodieľali všetci. A čo tomu všetkému predchádza? - určite najskôr nápad, potom zosúladiť program, samozrejme ho pripraviť, rozdeliť si úlohy a celé to potom trénovať, absolvovať generálky a spustiť. Je za tým mnoho práce, no tiež mnoho ľudí, ktorí ju vykonali. Naozaj by nebolo možné niečo podobné urobiť, ak by sme sa na tom nepodieľali my všetci - tanečníci, rodičia, sponzori,...

3.Mala si už možnosť vidieť DVD. Čo by si na VST 2 zmenila a prečo?

DOMINIKA: Vždy sa nájdu veci, ktoré sa nepodarili, tak ako sme si predstavovali. Je to normálne, pretože tento druh umenia sa odohráva v čase a priestore a teda každá situácia je nová a jedinečná. Čo sa týka programu, pár drobností by sa našlo, ale tie vylepšíme budúci rok.

4.Prezraď, prečo si nechcela na konci VST 2 tancovať?

DOMINIKA: Mala som chrípku a snažila som sa šetriť, aj keď to možno pri pohľade na mňa, keď som púšťala hudbu, tak nevyzeralo. Ja sa totiž neudržím, keď hrá hudba..., ale každopádne budúci rok si to vynahradíme.

5.Koľko sa vybralo EUR a na čo ich použijete?

DOMINIKA: Bola som milo prekvapená, že diváci našu činnosť ocenili nielen potleskom, čo je samozrejme úžasné, ale aj že prispeli finančne. Za vyzbierané peniaze sme starším chlapcom dali ušiť tanečné topánky a tiež potrebujeme zrkadlá a nové šaty. Je toho dosť, ale vďaka divákom, sponzorom a ostatným sa nám to verím podarí.

6.Aké akcie Vás najbližšiu dobu čakajú?

DOMINIKA: Po VST 2 sme predtancovali reprezentačný ples v Záhorskej Vsi, ples v Záhorskej Bystrici a tradičný Ženský chmat. V máji sa chceme zúčastniť tanečnej súťaže v Senci, potom istotne vítanie leta v obci a v lete by sme radi absolvovali tanečné sústredenie.

7.Čo by si popriala STARDANCE k 2.narodeninám a čo by si odkázala svojim tanečníkom?

DOMINIKA: Prajem STARDANCE veľa úspechov, aby sa dožila ešte ďalších výročí, aby boli tréningy tak zábavné a aby tanečníci na ne chodili tak pravidelne a radi ako doteraz, nech sa nám podaria ďalšie pekné akcie a zvládli nové tanečné figúry. Tanečníci sú skvelí mladí ľudia, ktorých mám rada a teším sa na každý tréning. Len nech im to nadšenie z tanca vydrží.

Dominike ďakujem za rozhovor. Toto bol prvý mesačník druhej série. V tom marcovom sa vrátime k plesom.Dotancovania!

Váš tanečník Tomáš. 

 

Náhľad fotografií zo zložky


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.