Choď na obsah Choď na menu
 


SEPTEMBER - Katkin prvý mesačník

11. 9. 2009

            Čawte tanečníci a všetci priaznivci StarDance! Letné prázdniny preleteli ako voda(bohužiaľ!)a mne ,,prischla˝ nová,milá povinnosť. Pokúsim sa Vám-aspoň z polovice tak dobre ako Tomáš priblížiť činnosť a aktivity StarDance.  A to,že sme nezaháľali ani cez prázdniny, Vám dokážem aj v tomto mesačníku, ktorý je venovaný letnému sústredeniu.

            Predposledný prázdninový týždeň sme sa po takmer dvojmesačnej pauze  stretli v našom ,,kulturáku˝ a začali  makať.  Po vymenení všetkých nových zážitkov, informácii a zhodnotení stupňov opálenia sme sa pustili do nacvičovania nových choreografií. Na rad prišla nová brazílska samba na pesničku Rickyho Martina a rekordných 15 dievčat, ktoré sa začali rozcvičovať. Keďže vtedy ešte pekne pripekalo slniečko, väčšine dievčat(vlastne všetkým), stačila po dvojmesačnom ničnerobení aj obyčajná rozcvička. Kompletnou premennou prešiel aj jive, na čo sa ja osobitne veľmi teším. Chalani sa predvedú v úlohách talianskych zvodcov a baby ako zvodné mačičky. Oprášili sme aj kroky salsy, samby a tanga argentina a dozvedeli sme sa, že je ešte čo dolaďovať.

           Určite každý sa tešil na stredu, pretože bol naplánovaný výlet  na kúpalisko do Veľkého Medera. Počasie nám vyšlo na jednotku, voda bola super a o toboganoch ani nehovorím.  Ľudia oddychujúc pri vode a samotné kúpalisko takú šou, akú sme predviedli my ,,stardensáci“, určite ešte nezažilo! Na náš pokrik ,,Hošteckí do vaničky!˝ tak skoro nezabudnú. Vytvorili sme rekord v spúšťaní na tobogane-18 ľudí spustených naraz za sebou. Treba povedať, že niektorí sa nechali nami inšpirovať a sami skúsili, aká je to sranda aj keď nie samozrejme v takom počte, pretože na nás nikto nemá. Deň sme si vychutnávali plnými dúškami či už v bufete - musím poznamenať, že naše ,,hoštecké“ langoše sú omnoho lepšie než tie, čo oni nazývali langošmi, v bazénoch s termálnou vodou, kde si podaktorí liečili boľavé kolená a kĺby alebo si krátili chvíle skákaním do bazéna. Okrem zábavy, ktorej sme si užili napríklad pri vodných bitkách, sme sa poučili, že netreba podceňovať opaľovací krém, ako to bolo aj v mojom prípade, keď sa moja tvár nebezpečne blížila k podobe červenej paradajky.

          Posledné dva dni sa niesli v rytmoch salsy, samby, jivu, cha-chy, rumby, našej známej brazílie a nového mamba.

         Na záver by som mohla zhodnotiť, že tento týždeň bol úspešný, zábavný a plný super hodín tanca, pri ktorých sme sa zo všetkých síl snažili naučiť čo najviac z nových choreografií, krokov a prvkov. Veď sami sa môžete presvedčiť, a to už čoskoro na tradičných stupavských Dňoch zelá,na ktorých ako pravé hviezdy nemôžeme chýbať. A aj keď sa už začal školský rok, jedno pozitívum to predsa len má: Každú sobotu je  tanečná a s ňou kopec srandy v tónoch našich obľúbených tancov. Tak dotancovania!

Vaša Katka

 

P.S. Dúfam, že môj prvý mesačník nie je prepadák a páči sa Vám.J

      

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.