Choď na obsah Choď na menu
 


APRÍL - Ženský chmat 2010

15. 6. 2010
Ahojte, milí čitatelia. Tak na začiatok sa Vám chcem všetkým hlboko ospravedlniť, že píšem takto neskoro. Avšak život študenta nie je niekedy taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Hlavne, keď si chcete nájsť kúsok času na písanie. Ale teraz, keď už je polovica júna za nami, známky mám už skoro v suchu a leto je za dverami, som sa rozhodol, zaspomínať si na časy, kedy sa okolo nás rozprestierala snehová pokrývka a po prvom slniečku nebolo ešte ani chýru.
Bol utorok – 16.február, pre každého pracovný deň, ale pre mňa a každého študenta zo Stardance to bol deň výnimočný, ba priam oslavný. Nemuseli sme skoro ráno vstávať a cestovať do našej milovanej školičky. Namiesto toho sme sa vyspali a potom náš čakala jedna milá každoročná akcia, Ženský chmat.
Len pre tých, ktorí ju nepoznáte{snáď vás nie je veľa}, pripomeniem, že je to podujatie Jednoty dôchodcov našej obce, pri ktorej sa stretnú takmer všetci dôchodcovia z rôznych kútov Záhoria. Ženský chmat je posledná akcia, ktorá uzatvára kultúrny a spoločenský život vo Vysokej pri Morave až do Veľkej noci.
Keďže nás majú naši dôchodcovia veľmi radi, tak nás pozvali, aby sme im spríjemnili pekné dopoludnie tým, čo vieme najlepšie, tancom. Bolo nám veľkou cťou a za sprievodu našej vedúcej „pani D“ a maskota{pred pár týždňami sme sa dohodli, že sa bude volať Hugo} sme odtancovali štyri tance.
Zaručenou kvalitou je už pár rokov brazílska samba našich báb. Tak nám naše vystúpenie ako vždy otvorili a potvrdilo sa nám, že čo je dobré, to netreba meniť. Po nej nasledovalo tango argentino v podaní vašich mesačníkových redaktorov, a aj keby sa niekomu mohlo zdať, že nás to už nebaví, tak opak je pravdou. Vždy, pri každom vystúpení, je čo vylepšovať. Z Argentiny sme sa prenesli do koríd v slnečnom Španielsku a zatancovali sme paso doble, v ktorom sa blysli i naši najmenší, na ktorých nedáme nikdy dopustiť. Je to ďalšia generácia Stardance a vďaka nim máme dobrú budúcnosť. A na záver sa to vlnilo v rytmoch Bulerie, ktorá všetkých strhla. Síce toto vystúpenie naša trénerka Dominika nevidela, lebo bola v škole, určite by bola z nášho výkonu nadšená. Vyslúžili sme si potlesk a občerstvenie, za ktoré organizátorom ďakujeme.
To bol oneskorený aprílový mesačník, a v tom ďalšom Vám Katka zhodnotí tanečnú súťaž, na ktorej sa zúčastnili baby s ich brazíliou.
Ja sa s vami lúčim, ale nie nadlho, to sľubujem :D
Dotancovania! Váš tanečník Tomáš
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.