Choď na obsah Choď na menu
 


FEBRUÁR - 1.reprezentačný ples Vysokej pri Morave

28. 2. 2010

Posledná januárová sobota sa niesla v znamení noblesy, elegancie, šarmu spoločenských tancov a tanečnej hudby. Krátko pred ôsmou hodinou večer začali prichádzať hostia do kultúrneho domu našej obce. Dámy mali na sebe prekrásne róby a na hlavách vyčarované účesy od výmyslu sveta. Páni boli tradične v oblekoch a dali vyniknúť kráse svojich partneriek. Títo krásne nastylovaní ľudia sem prišli, aby sa spoločensky zabavili na 1.reprezentačnom plese obce Vysoká pri Morave.

Ples otvorili tanečníci, a v tento večer aj moderátori, Mária Rusnáková, Katarína Trajlínková a Tomáš Kimlička. Po príhovore pána starostu zahájila ples naša trénerka Dominika, ktorá zazvonila zvončekom a vzápätí sa to na parkete začalo hmýriť brazílskou sambou, a tak sme si predčasne navodili atmosféru slávneho karnevalu v Rio de Janeiro. Po nej tanečníci Zdenka Bothová a Tomáš ukázali romantický anglický valčík, ktorý sa tancoval i na dvore kráľovnej Viktórie vo Veľkej Británii. Zdenka so svojimi nádhernými žltými šatami vybila dych všetkým prítomným. Jemnú dávku melanchólie vystriedala spoločenská samba, ktorá sa vyvíjala v Európe a tancuje sa v páre. A opäť sa potvrdilo, že Buleria robí divy a nenechá nikoho nečinne sedieť. Potom nás do sveta svojho tanga zaviedli Katka a Tomáš. Počas neho sa kultúrny dom premenil na ponurý prístav v Rio de la Plata a jedinečný jazyk vášne zhypnotizoval všetko navôkol. Na záver veľkého programu Stardance nesmel chýbať viedenský valčík Márie a Tomáša, ktorí po pár taktoch vyzvali do tanca pána starostu s manželkou a zábava sa mohla začať.

Po práci zaslúžená zábava. Niekoľko tanečníkov samozrejme ostalo na plese a poriadne to tam roztočili. Zabávali sa až do skorých raných hodín. Veľké ďakujem patrí pánovi starostovi Dušanovi Dvoranovi, ktorý poskytol stôl a večery zadarmo. Za toto gesto ešte raz veľmi pekne ďakujeme.

Takto vyzeral priebeh 1.reprezentačného plesu našej obce. Všetci dúfame, že tento ples otvoril dlhoročnú tradíciu a každý rok bude ponúkať zábavu na úrovni.

Končí sa prvý mesačník III.série a v tom druhom Vám Katka prezradí, aký bol reprezentačný ples v Sološnici, že zimné počasie je nevyspytateľné a zaúraduje kedykoľvek, a že Stardance stretla celebritu. Ktorú? Prečítajte si marcový mesačník a dozviete sa viac.

Lúčim sa a dotancovania. Váš tanečník Tomáš!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.