Choď na obsah Choď na menu
 


JÚL - Gänserndorf

31. 8. 2010

Vonku prší, fúka vietor a vyzerá to tak, že na leto a prázdniny môžeme zabudnúť. Ako nám len bolo dobre pár mesiacov dozadu... . Slniečko krásne svietilo, zohrievalo vodu a všetci sme sa tešili na dovolenky. V jedno takéto slnečné popoludnie sme sa aj my Stardensáci vybrali „okuknúť“ našich západných susedov. Navštívili sme jedno malé mestečko neďaleko od nás- Gänserndorf.

No, neďaleko... . Tak blízko to zase nebolo, keďže v tom čase Morava štrajkovala a vysoká voda nedovolila kompe premávať. Okolo tretej sme sa všetci stretli pred kulturákom a tri hodiny pred naším ďalším zahraničným vystúpením sme sa vybrali smerom Bratislava- Berg a odtiaľ šup, šup do Gänserndorfu. Ak mám byť úprimná, šup, šup to práve nebolo. O tom, že technické chybičky sa stávajú, svedčí aj „malý“ omyl, ktorý sa stal, komu inému, ako mne. Zase som sa poučila, že čítať treba POZORNE, a keď máme ísť na Berg, nepôjdeme predsa do Jaroviec. Keď sme sa zbadali, bolo už neskoro a my sme sa pekne krásne museli vrátiť tam, odkiaľ sme prišli. Na Bergu nás všetci krásne vítali a konečne sme sa mohli vybrať do Gänserndorfu.

A prečo sme tam vlastne išli? TS StarDance v Gänserndorfe vystúpila ako narodeninový darček pre zástupkyňu riaditeľa Základnej školy v Gänserndorfe a riaditeľa školy v Matzene. Hoci bola cesta dlhá, ubehla nám vďaka mnohým vtipom, zážitkom a pozorovaním krajinky veľmi rýchlo. Nakoniec sme boli predsa len radi, že sme vyrazili o tri hodinky skôr. Pár minút po piatej sme dorazili a správca nás zaviedol do miestnej školy, ktorá sa rozhodne na školu nepodobala. Teda nie na takú, na akú sme zvyknutí. Keď sme sa konečne pokochali všetkým možným, počnúc školskou chodbou, cez triedu a končiac wéckami, vybrali sme sa do ich ,,kulturhausu“. A tam sme čo robili? No predsa ako vždy, poriadne to roztočili! Hostí sme zaujali nielen tancami ako brazílska samba, tango, salsa, paso doble či jive, ale aj našou snahou prihovoriť sa prítomným a zablahoželať oslávencom v ich rodnom jazyku. Nevedno, či sa usmievali kvôli radosti z nášho tanca alebo z nášho pokusu predstaviť sa im ako profesionáli v nemčine. J Dúfajme, že kvôli tomu prvému... .

Tak či tak, vystúpenie sme zvládli super, ani naša nemčina nebola na zahodenie a po doznení posledného tónu sme sa všetci postavili pred publikum a s úsmevom na perách sme sa poďakovali a rozlúčili ako inak- Aufwiedersehen Gänserndorf! Väčšina z nás bola veľmi vďačná čerstvému vzduchu, pretože kombinácia tanec, rozprávanie, malá miestnosť a teplé výpary z ohrievačov jedál je vražedná kombinácia.

Vyhladovaní sme sa presunuli k vytúženému „papaníčku“, urobili posledné fotky a vydali sme sa späť domov vyrozprávať všetky zážitky.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Gänserndorf 2010

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.