Choď na obsah Choď na menu
 


DECEMBER

21. 12. 2008

Zdravím všetkých milovníkov tanca a mojej pravidelnej rubriky. V poslednom mesačníki tohto roka sa budem venovať VIANOČNEJ AKADEMII ZŠ,ktorá sa konala 14.12.2008.

Príjemná predvianočná atmosféra, sladké občerstvenie, veľa ľudí a bohatý program. Aj tak sa dá opísať táto akcia. Vystupovali v nej deti, ktoré sa za posledné mesiace niečo naučili a chceli to odprezentovať, ale aj vystavovali svoje výtvory v podobe projektov, obrázkov a výrobkov. Tieto šikovné deti si pripravili básničky, pesničky, tanec, no i scénky, ktoré niesli so sebou kúzlo Vianoc.

Mňa napríklad prekvapila rozprávka o Červenej Čiapočke v podaní tretiakov, ktorá bola v nemčine. Uchvátilo ma, ako sa pomerne malé deti dokážu naučiť taký ťažký text. Lebo povedzme si úprimne, niektorí by sme to nezvládli ani v našom materinskom jazyku. Takže ,,širák" dole!

Ďalej chalanská hip-hopová skupina RTM, ktorá predviedla tiež parádny výkon. I keď zlé jazyky hovoria, že nevieme vystáť konkurenciu, my sa naopak tešíme, že kultúra v našej dedine prekvitá.

A tanečná skupina STARDANCE zatancovala WALTZ, ktorý zatancovali tanečníci strednej skupiny.Tí najmenší, vždy veselí, predviedli populárny LET KISS. Dievčatá priniesli kúsok leta s ich BRAZILSKOU SAMBOU. Veľkí tanečníci ,,zatančili" bláznivý JIVE a všetci tanečníci sa predstavili v záverečnom FREESTYLE.

A čo dodať na záver? Poďakujem sa Vám za priazeň v celom roku 2008 a prajem Vám príjemné prežitie Vianoc a v novom roku 2009 veľa zdravia, šťastia, lásky a tanca.

A o čom budem písať v januári? Zhodnotím celý rok 2008, v rámci pôsobenia STARDANCE, ale aj ako sa darilo našej webstránke od založenia, t.j. 21.04.2008.

Dotancovania! Váš tanečník Tomáš!