Choď na obsah Choď na menu
 


JÚN

2. 6. 2008

Čaute!Práve ste sa dali čítať posledný mesačník pred prázdninami,lebo tak ako STARDANCE,tak aj rubrika MESAČNÍK si dá cez letné prázdniny pauzu.Minule som vám sľúbil,že v tomto mesačníku poskytnem denník jedného z tréningov.No to som ešte nevedel,čo sa stane.Tanečníčka Mária Rusnáková si zlomila na konci mája nohu.Tak teraz s ňou prinášam exkluzívny rozhovor.

 

 

1.Všetkých by určite zaujímalo,ako sa to vlastne celé stalo???
Maruška:Stalo sa to v pondelok 26.5. poobede , keď som jazdila na kobylke. Kobylka sa potkla a ja som bola predklonená a spadla som z nej. Nebol to žiaden strašný pád, len som dopadla nejako divne na ľavý členok a cítila som pichľavú bolesť, ale myslela som si, že to rozchodím, tak som sa na nohu postavila a kráčala chvíľku, ale pre pichanie v záhybe pri členku som sa na nohu už nemohla postaviť.

2.Ako prebiehal tvoj pobyt v nemocnici???
Maruška:Môj pobyt v nemocnici bol celkom v pohode, len som sa v nej strašne nudila a ja musím vždy niečo robiť, lebo neusedím na mieste a na mňa nie je celý deň ležať v posteli a spať. No v pondelok ako sa mi to stalo sme šli s mamou na pohotovosť do Malaciek, kde zistili zlomeninu, odtiaľ nás poslali do Bratislavy. V Bratislave ma poslali na rontgen a zistili, že to mám posunuté zhruba o 3 mm. Večer som šla na CT vyšetrenie, z čoho usúdili, že sa noha sa bude museť riešiť operačne a bude sa do nohy vkladať šrób( skrutka ). Na daľší deň ma poslali znovu na rontgen.V stredu my priniesli barle a dali vyrobiť na nohu korkovú dlahu, ktorá je veľmi ľahká a vo štvrtok ma prepustili domov.

3.Čo ťa čaká v najbližších mesiacoch,čo sa týka v liečbe???

Maruška:Zatiaľ neviem, poviem ti až po prvej kontrole u lekára, ktorá by mala byť niekedy v najbližších dňoch.

4.Kedy sa chceš opäť postaviť na parket a posadiť na tvoje
obľúbené koníky???
Maruška:Na parket a na koníky sa pôjdem asi až vtedy, ak bude noha v poriadku, čiže ma už nebude bolieť ani pichať a bude dostatočne rozcvičená, lebo keby nebola, mohli by nastať komplikácie, pretože to mám rovno v záhybe.

5.Šuška sa,teda je to skoro isté,že sa chystá Večer spoločenského tanca 2.Minulý rok to bolo určite pre teba zaujímavé
skĺbiť tanec,moderovanie a prezliekanie.Šla by si ešte raz do toho???Prijala by si úlohu moderátorky???
Maruška:Určite by som šla do toho ešte raz. Bola to veľmi dobrá skúsenosť určite by som si úlohu moderátorky ešte niekedy zopakovala.

Tak končím.Prajem vám pekné prázdniny a čaute v septembri,kde vám prinesiem denník jedného z tréningov.

Váš tanečník Tomáš!!!