Choď na obsah Choď na menu
 


MAREC

17. 3. 2008

Ahojte!Dnes začnem radostnou novinou.Naša tanečníčka Mária Rusnáková písala na okresnej súťaži Európa v škole o tanečnej skupine Stardance.Svoju prácu písala v slovenčine a nemčine,ale uspela len v nemčine a získala tak 3.miesto.Srdečne blahoželám!!!

A tu je sľúbený rozhovor s trénerkou Dominikou Dinušovou!Keďže som sa Dominiky toho veľa pýtal rozhodol som sa,že tento mesiac uverejním len časť z neho.

1.Tanečnej skupine STARDANCE plynie 2.rok fungovania.Aké zmeny si na tanečníkoch spozorovala oproti začiatku?

DOMINIKA:Zmeny sú badateľné.Myslím,že tanečníci majú nielen prehľad o tom,čo sú a aké sú latinsko-americké a štandardné tance,ale aj ovládajú viacero prvkov,pomocou ktorých vedia na parkete stvárniť daný tanec.Určite lepšie vnímajú rytmus,zlepšili si držanie tela,ale stále to môže byť oveľa lepšie.

2.Ako vznikol nápad o otvorení kurzu spoločenských tancov?

DOMINIKA:Nápad sa zrodil u pani Denisky Dinušovej,ktorá mi raz navrhla,či by som vo Vysokej pri Morave neučila deti ZŠ spoločenské tance.Tomuto návrhu som sa potešila,lebo ma s deťmi a mladými ľuďmi vždy bavilo pracovať.Keďže bol záujem a tiež miesto,kde by sme nácviky mohli realizovať,neváhala som.

3.Čo povieš na Večer spoločenského tanca?Očakávala si taký úspech a ohlas?

DOMINIKA:Myslím,že ,,Večer spoločenského tanca" môžeme považovať za zdarilú akciu.Nečakala som,že nás príde podporiť toľko divákov.Program sa im páčil,čo dali patrične najavo a tiež tanečníci im predviedli pekné vystúpenie.O tom,že bolo bezchybné,hovoriť nemôžeme,ale dôležité je,že o tom vieme a musíme sa zdokonaľovať.,,Večer spoločenského tanca" pobavil divákov,ale i tanečníkov a o tom tanec predsa je-o zábave.

Ak chcete vedieť ako to bude pokračovať nenechajte si ujsť aprílové číslo.

Tanečník Tomáš!