Choď na obsah Choď na menu
 


OKTÓBER

31. 10. 2008

Neustále pršanie a chlad - takto sa začal 3.október 2008. V tento deň sme mali vystúpiť na Dňoch zelá v Stupave.

Popoludní o 15:00 sme sa všetci stretli v Kultúrnom dome na veľkej generálke. Precvičili sme si tance a hodili sme sa do gala. Dievčatá mali dôvod na úsmev, pretože na túto príležitosť sa im dali ušiť krásne strapcové šaty a nám chalanom sa dali spraviť šerpy, takej farby, aké mali dievčatá šaty. 

Aj o 17:00, keď sme sa zberali na odchod, stále pršalo. Cesta prebehla bez komplikácii. Keď sme dorazili do Stupavy, zložili sme sa v Kultúrnom dome a pripravovali sme sa na naše vystúpenie. Bolo tam fakt veľmi veľa talentovaných súborov – stepéri, írske tance,... My sme sa však nezľakli a ostali sme v pohode. No v pohode určite nie, lebo čím viac sa blížila hodina vystúpenia, tým boli niektorí tanečníci nervóznejší. Medzi nich som patril aj ja. Posledné pokyny od Dominiky a môžme ísť do boja. Zobrali sme si vetrovky a šli sme do toho nečasu.

18:15 – vychádzame z KD a stále prší. Napriek tomu však bolo na námestí veľmi veľa ľudí. Prišli nás podporiť aj naši ,,HOCHŠTECKÍ“. A mám pocit, že ich tam bolo viac ako Stupavčanov.

18:30 – prišla hodina H a už nás uvádzajú na pódium. Ako prvé idú naše dievčatá s náročnou ,,choroškou“ Brazílskej samby. Tá rozohriala celé publikum a vytvorila skvelú atmosféru. Nasledovali tance Cha-cha, Rumba, Tango +  Salsa, Samba, Jive a Freestyle. Celé naše vystúpenie oživovali efektné svetlá a para. Ani sme sa nenazdali a polhodinové vystúpenie bolo za nami. Ohodnotení sme boli veľkým potleskom. Po ňom sme dostali občerstvenie v podobe Cigánskej pečienky a rozišli sme sa za svojimi rodinami.

Čo dodať na záver? Všetci sme sa zhodli, že to bolo naj vystúpenie zo všetkých. Nechceme však uraziť nikoho z Vysokej, lebo sme vďační za každú príležitosť vystúpiť, ale vystúpiť niekde inde, v inej dedine, a vonku je niečo iné a nové. Touto cestou chcem poďakovať organizátorom Dní zelá za príležitosť a pohostenie.

Viac si môžete pozrieť vo fotoalbume Dní zelá 2008, kde nájdete zaujímavé fotky a pripomeniete si tým skvelú atmosféru. A tí, ktorí tam náhodou neboli, uvidia, o čo prišli.

O mesiac Vám prinesiem správy z novembrového vystúpenia, v rámci mesiaca k úcte starším. Dočítania!

Váš tanečník Tomáš!

 

Náhľad fotografií zo zložky